Dini İnternet sitesi açıp gelirinden para kazanmak

0 806

Soru: Dini İnternet sitesi açıp gelirinden para kazanmak

Cevap:   Bismillahirrahmanirrahim
İnternet üzerinden yapılan bu tür işlerin ince detaylarının iyice bilinmesinde fayda vardır. öncelikle yapılan dini programın içeriği içinde müzik gibi dinen mahzurlu olan şeylerin olup olmadığının tespit edilmesi gerekir. Üzerinde durulması gereken bir diğer nokta da reklamların içeriğidir. Bu tür reklamlar internet üzerinden yaptığımız dini yayınların zıddına veya dinen mahzurlu olan şeylerden olursa bu tür işlerden uzak durmak gerekir.
Sonuç olarak programda dinen mahzurlu enstrümanlar yoksa hangi reklamı koyacağımıza kendimiz karar verip dine zıd olanları bertaraf edebileceğimiz bir imkân varsa caizdir. mahzurlu veya şüpheli durumlardan kaçınmak Müslümanın dinini ve ırzını korumaya daha evladır.
Numan b. Beşir radıyallahu anhu diyor ki: Rasullullah sallallahu aleyhi ve sellem’i şöyle derken işittim:’’ muhakkak helal bellidir ve muhakkak haram bellidir. İkisi (helal ile haram) arasında insanlardan çoğunun bilmediği şüpheli şeyler vardır. Kim şüpheli şeylerden sakınırsa dinini ve ırzını korumuştur. Kim de şüpheli şeylere dalarsa harama girer.’’(Buhari 2501 Müslim 1599)İmam Buhârî Vakfı İlim Komisyonu

YORUM YOK

Bir yanıt bırak